Hidrolik filtreler nerede kullanılır?

0

Hidrolik filtreler, hidrolik sistemde herhangi bir yerde kullanılırken partikül kontaminasyonu gidermede yardımcı olur. Partikül kontaminasyonu rezervuar yoluyla alınabilir, sistem bileşenlerinin üretimi sırasında yaratılabilir veya hidrolik bileşenlerin kendisinden (özellikle pompalar ve motorlar) dahili olarak üretilebilir. Partikül kontaminasyonu, hidrolik bileşen arızasının başlıca nedenidir.

Hidrolik filtreler, gerekli sıvı temizliği derecesine bağlı olarak, bir hidrolik sistemin üç önemli yerinde kullanılır. Neredeyse her hidrolik sistem, hidrolik devrede yutulan veya üretilen parçacıkları yakalayan bir dönüş hattı filtresine sahiptir. Dönüş hattı filtresi, tanecikleri rezervuara girerken yakalar ve sisteme yeniden giriş yapan sıvının temizlenmesini sağlar.

Daha az yaygın olmasına rağmen, pompadan sonra basınç hattında hidrolik filtreler kullanılır. Bu basınç filtreleri, tam sistem basıncına maruz kaldıklarından daha dayanıklıdır. Hidrolik sisteminiz servo veya oransal valfler gibi hassas bileşenler olarak kullanılıyorsa, basınç filtreleri rezervuara kontaminasyon oluşması veya pompa arızalanması durumunda bir koruma tamponu oluşturur.

Üçüncü sırada kullanılan hidrolik filtre bir böbrek döngüsü devresindedir. Çevrimdışı bir pompa / motor grubu, sıvıyı rezervuardan yüksek verimli bir filtreden geçirir. Çevrimdışı filtrelemenin avantajı, birincil hidrolik devresinde geri basınç oluşturmazken çok ince olabilmesidir. Ayrıca, filtre makine çalışırken değiştirilebilir.

Ayrıca Aşağıdaki Maklemizde ilginizi Çekebilir.

Hidrolik Yağ Temizliği, Filtreleme, Temiz ve Verimli Makineler Sağlar

Leave A Reply

Your email address will not be published.