Hidrolik Marş Motoru

0

Hidrolik marş motoru, en çok denizcilik, petrol ve gaz, madencilik ve inşaat endüstrilerinde kullanılan alternatif  sistemleridir. Genellikle başka bir güç kaynağı bulunmadığında, bir dizel veya tahrik motorunun çalıştırılmasını sağlarlar. Ana motor kapalıyken yerel bir gücün bulunmadığı bu duruma bazen siyah ışık sistemi denir – veya motoru bu şekilde çalıştırma eylemine kara başlangıç denir.

Minyatür, bağımsız hidrolik sistemler olan bu marş motorları, marş motorunu çalıştırmak ve motoru çalıştırmak için hidrolik güç sağlamak üzere önceden şarj edilmiş bir akümülatör kullanır. Motor çalıştıktan sonra, PTO ile çalışan bir pompa akümülatörü şarj eder. Akümülatör bitmişse ve motorun çalıştırılması isteniyorsa, birçok sistemde operatörün akümülatörü manuel olarak şarj etmesini sağlamak için bir çalıştırma gerçekleştirmek için bir el pompası bulunur. Bu şekilde, operatörler asla bir dizel motor veya bir gaz motoru çalıştıramazlar.

Yardımcı gücün mevcut olduğu ve / veya patlamaya dayanıklı bir durumun mevcut olduğu bazı durumlarda, bunun yerine havayla çalışan marş motorları kullanılır.

Bu sistemlerin çoğunda, içinde bulundukları ortamın doğası gereği, kazara dökülmesi durumunda geri dönüşümü mümkün hidrolik yağı kullanılmalıdır

Leave A Reply

Your email address will not be published.