Hidrolik Sistemlerde Güvenlik Bilinciniz Ne kadar Var?

0

Hidrolik sistemlerde güvenlik bilgisi ve hidroliğin tehlikelerine saygı eğitim ve rehberlik yoluyla kazanılır; ancak ilerledikçe öğrenme uygulaması, güvenlik bilgisi edinmenin kabul edilemez bir yoludur. Elektrik bileşenleri standartları karşılasa da, bir devreye monte edildiklerinde, devre yerel yargı yetkisinin kodlarını karşılayacak şekilde incelenmelidir. Hidrolik devreler için denetim gerekli değildir ve bunu yapmak için yargı yetkisi veya yetkisi olan herhangi bir organ yoktur.

Hidrolik sistemlerde hidrolik güvenlikle ilgili bir dizi sorunun ele alınması gerekir. Bir örnek, görevi güvenli, basit ve anlaşılır kılan kaç sistemde izolasyon cihazları kurmuştur? Bugün sistemlerin% 99’undan fazlası bu tür ekipmanlara olan ihtiyacı göz ardı ediyor.

Herhangi bir sisteme yaklaşmadan önce, teknisyenin herhangi bir bileşen değişimini denemeden önce şemayı incelemesi zorunludur. Şematik, depolanmış enerji potansiyeli olan alanların teknisyenini bilgilendirecektir. Sistemde bir akümülatör kuruluysa, herhangi bir hat kaldırılmadan önce bu depolanan enerjiyi çıkarma prosedürü izlenmelidir.

Sistemler tasarlanırken, basınç altındaki akışkan kontrol edilmediğinde ezilmeyi veya yaygın yaralanmaları önlemek için arızaya dayanıklı cihazları var mı? Mekanik emniyet platformları veya makaslama cihazları gibi elemanlar için, teknisyen, bir kez yerine oturduğunda, depolanan enerji kalıntısını dışarı atmak için vanaları manuel olarak çalıştırabilir. Önceden takılmış bir gösterge, hortumları veya bileşenleri çıkarmadan önce sistemdeki mevcut basıncı doğrular. Yine de sistemlerin tasarımı veya inşası tamamlandığında bu tür cihazlara gerek yoktur. Tamirci, bu tür makinelere nasıl yaklaşılacağı ve ilerlemeden önce gereken güvenlik gereksinimlerinin nasıl belirleneceği konusunda eğitilmelidir.

Bu tür bir başka yaralanma kaynağı, sıvının iğne deliği sızıntılarından dışarı atılmasıdır; cilde bu tür sıvı enjeksiyonu, onarılamaz hasara ve hatta ölüme neden olabilir. Bunun gibi sıvı sızıntıları nasıl kontrol edilir? Hidrolik hortumda sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için asla elinizi kullanmayın. Sızıntıları kontrol etmenin açık bir yolu, makineyi tamamen kapatmak ve uygun bir kilitleme ve etiketleme yapmak ve makinede, hortumda veya zeminde görünür sızıntıları kontrol etmektir.

Bu işe yaramazsa, makineyi kapatın ve kontrol kollarını birkaç kez çevirerek sistem basıncını boşaltın. Koruyucu gözlük ve diğer koruyucu malzemeleri kullanın. En iyi uygulama, elinizi önünüzde tutarak 20 x 20 inç boyutunda bir sert tahta veya karton kullanmaktır. Vücudunuzun dışından vücudunuzun içine doğru bir kaydırma hareketi kullanmak, tahtanın şüpheli alan üzerinden yağ izlerini izleyerek hareket etmesini sağlar. Yavaş hareket edin ve devam ederken hareketli parçalara karşı dikkatli olun. Veya, sisteminizdeki sızıntı kaynaklarını keşfetmek için özel ultraviyole lambalar altında parlayan sıvı boyaları kullanabilirsiniz.

Bunlar, iş gücüne gelen yeni mekanik türlerini bilgilendirmek ve eğitmek için yapılması gerekenlerin sadece bir örneğidir. Çalışma yapmak için zaman ayırın ve bir sonraki yaralanma size ait olmadan önce depolanan enerjiyle ilgili tüm hidrolik güvenlik sorunları hakkında onları bilgilendirin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.