Hidrolik Tamiri : Kalite, Maliyet, Değer

0

Hidrolik Tamiri söz konusu olduğunda kalite, maliyet ve toplam değer her zaman önemli konular olmuştur. Ancak bazı endüstri uzmanları, çoğunlukla Çin’den gelen satış sonrası yedek parça akışının değer ölçeğini alt düzeye indirdiğini ve ekipman kullanıcılarının en büyük kaybedenler olduğunu söylüyor.

Biraz arka plan bilgisi olarak, ABD’deki hidrolik tamir atölyelerinin çoğu, hortum kıvırma işleminden sabitleme pompalarına kadar her şeyi yapan küçük, “mom ve pop” dükkanlarıdır. Büyük hidrolik bileşen üreticilerinin genellikle onları mühendislik desteği ve onarım parçalarının bulunabilirliği ve fiyatı açısından bir bırakma tavrı ile gördüklerini söylüyorlar. Hidrolik üreticileri, küçük dükkanların yüksek kaliteli onarımları kolaylaştırmak için en son teknolojiye, test ekipmanlarına ve eğitime nadiren yatırım yaptıklarını söylüyor.

Kimin kusurlu olduğuna bakılmaksızın, yavaş büyüyen ABD pazarındaki ekonomik gerilimler, daha küçük onarım şirketlerinin maliyetleri düşürme baskısı altındadır. Ve sonuç olarak, düşük maliyetli Çin satış sonrası parçalar için bir dayanak oluşturdu.
Hidrolik yeniden imalatçı Mühendislik Teknoloji Hizmetleri pazarlama ve satış müdürü Pat Dearmond, “Çin’in hidrolik bileşen değiştirme pazarındaki varlığı, 10 veya 15 yıl öncesine kıyasla çok büyük.” Dedi. “Hiç şüphesiz satış sonrası rota daha ucuz olabilir,” dedi ve İnternet üzerinden odaklanmamış, doygunluk pazarlaması herkesi müşteri yapar.

“Uzun vadede kaliteye zarar vereceğinden endişeleniyoruz” dedi. “ETS’de, müşterilere ters mühendislik ürünü bileşenlerin tuzaklarını ve tehlikelerini hatırlatıyoruz. Her satış sonrası parça, orijinal bir OEM parçasından kopyalanır ve büyük ölçüde değişen boyut toleranslarına sahiptir. Çok yüksek veya çok düşüklerse, sonuç, arızalanan veya düşük performans gösteren bir pompa veya motordur. ” Sadece birkaç isim vermek gerekirse, gözeneklilik, uygun olmayan boyuttaki yataklar ve spesifikasyon dışı malzeme sertliği gibi sorunlar gördü. Bu, OEM bileşenlerinin kullanıldığı onarımlara kıyasla düşük uzun ömürlülüğe yol açar.

Wooster Hydrostatics’in başkanı Steve Matthew, piyasadaki Asya bileşenlerinin gerçek bir zorluk olduğunu kabul ediyor. “Bir birimi düzgün bir şekilde tamir etmenin tek yolunun, doğrudan OEM’den temin edilen parçaları kullanmak olduğunu iddia ediyoruz. İşimizi bunun etrafında yapılandırıyoruz ve bunun müşterilerimize en iyi değeri ve en iyi ürünü verdiğine inanıyoruz ve ayrıca bu nedenle yeniden inşa edilmiş birimleri yeni olarak garanti edebiliyoruz.

“OEM’den alınan parçalar doğru şekilde belirlendi ve tam olarak ne aldığımızı biliyoruz. OEM olmayan bir parça tedarikçisinden satın almak, parçanın doğru olduğundan emin olmak için onların “devre dışı bırakma” yeteneklerine güvendiğiniz anlamına gelir. Bu riski almaya istekli değiliz. Bazı durumlarda kalite eksikliğinden dolayı, “gri pazar” parçalarının sektöre kara bir göz verebileceğine şüphe yok. ”

Düşük kalitenin sinsi tarafı, birçok son kullanıcının bir bileşenin, örneğin bir Parker veya Rexroth pompanın OEM veya satış sonrası parçalarla tamir edilip edilmediğini bile bilmemesidir. Ancak kısa sürede başarısız olursa, suçu genellikle orijinal üretici alır.

Standart altı hidrolik tamire yönelik eğilim, bazı kullanıcıların yeniden inşaları tamamen terk etmesine neden oldu. Daha pahalı olsa da, bir şey kırıldığında onu yepyeni bir ünite ile değiştirirler. Ancak, çabucak başarısız olan bir onarım için zaman ve para harcamaktan ve her şeyi yeniden yapmak zorunda kalmaktan daha iyidir. Her iki durumda da maliyetleri artırıyor.

Hidrolik OEM’ler, standart altı parçaların ve onarımların hem marka itibarı hem de satış sonrası tedarikçilere kaybedilen pazar payı açısından kar hanelerine zarar verdiği gerçeğine yaklaşıyor gibi görünüyor. Soru şu ki, sıvı enerjili OEM’ler orijinal parçaların yaygın kullanılabilirliğini, uygun fiyatları, bileşen onarım değişimini ve 24 saatlik dönüşü sağlamak için yatırım yapacak mı? Yoksa pazarın çoğunu offshore satış sonrası üreticilere mi bırakacaklar? Önümüzdeki birkaç yıl içinde ele alınmazsa, sonuçta çoğu hidrolik kullanıcısının zararına olacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.