Hidrolik Yağ Temizliği, Filtreleme, Temiz ve Verimli Makineler Sağlar

0

Kuşkusuz hidrolik yağ temizliği , bir hidrolik sistemin nihai can damarıdır. Kirlenme verimliliği azaltabilir ve muhtemelen makineleri yok edebilir. Bu nedenle birçok şirket, hidrolik sıvıların harici filtrasyonu için yaygın olarak filtre arabaları veya döngü sistemleri olarak adlandırılan çevrimdışı filtreleme sistemlerine yatırım yapmaktadır. Geleneksel olarak sadece zaman zaman filtrasyon gerektiğinde veya bir sisteme yeni sıvılar eklemeden önce kullanılmasına rağmen, şimdi güvenilirlik programlarının önemli bir parçası haline geliyorlar.

İşlevleri basittir: sıvıyı temizler ve kontaminasyonu önler. Çevrimdışı filtreleme, bir rezervuarın koşullandırılması ve temizlenmesi için dönüş hattı ve basınç hattı filtreleri gibi çevrimiçi filtreleri tamamlar. Bununla birlikte, filtrasyon her zaman olması gerektiği gibi çalışmaz. Yetersiz boyutta veya tamamen bırakılırsa, filtrasyon hızlı bir şekilde başarısız olabilir, bu da kir partiküllerinin ve suyun sisteme girmesini sağlar. 

Hedef Hidrolik yağ temizliği sağlamak için çevrimdışı filtrelemeye ihtiyaç vardır. Filtre arabasının taşınabilirliğinin, uygun olmayan filtrelere sahip tesisler veya makineler için bu kadar değerli olmasını sağlayan bir unsurdur.

Bir filtre arabasının güzelliği taşınabilir olması. Bir makineyi temizleyip bir sonraki makineye geçebilirsiniz. Proses sıvılarını temizlemek için portatif filtreleme üniteleri kullanmak çok ekonomik bir yöntemdir. Elbette, sistemdeki filtreleri gerektiği gibi değiştirmeye devam edebilirsiniz , ancak bunu yapmak için sistemi kapatmanız gerekir. Bir filtre arabası kullanıyorsanız, sistemi kapatmanız gerekmez. Yapmanız gereken tek şey, istediğiniz temizlik seviyesini karşılamak için sistemdeki sıvıyı geri dönüştürmeye devam etmektir.

Taşınabilir mi Sabit mi?

Taşınabilir filtre arabası muhtemelen en yaygın kullanılan  çevrimdışı filtrasyon sistemlerinden biridir. Bu cihazlar, sıvıyı rezervuardan dışarı çekip filtre arabasındaki filtrelerden geçirerek ve daha sonra rezervuardaki farklı bir yerde makineye geri sokarak çalışır.

Uygulama için gerekli temizlik seviyesini elde etmek için ihtiyacınız olan filtreleri sepete koyabilirsiniz. Bazen filtre sepetinizde bir su alma filtresine sahip olmanız gerekebilir. Filtre arabaları, sıvıyı sisteme tekrar sokmadan önce genellikle iki veya bazen üç farklı seri filtre elemanı kullanır.

Filtre arabasına ek olarak, kalıcı olarak monte edilen sistemler de yaygındır. Bunlar tipik olarak bir panele monte edilir ve daha sonra doğrudan rezervuar üzerine veya yakın bir yere monte edilir.

insanların periyodik olarak veya gerektiği gibi portatif filtre arabaları kullandıkları önceki yıllara kıyasla kalıcı olarak monte edilmiş döngü filtrasyonu kullanımında önemli bir artış gördüğünü de aşikardır.

Bunun, taşınabilir filtrasyon ünitelerinin bir makineden diğerine periyodik olarak taşınmasının maliyeti ve sürekli olarak sıvı temizliğinin korunmasının aralıklı filtrelemeden çok daha iyi sonuçlar sağladığından kaynaklandığı belirtiliyor. Bir diğer artan trend, “taşınabilir filtrasyonun isteğe bağlı dekontaminasyondan temiz sıvıyı depodan servise transfer etmek için standart bir araca dönüştürülmesidir.

Bu noktada Hidrolik sıvılar enerji verimliliğini nasıl etkiler yada nasıl bir fayda sağlar gibi bir soruda aklınıza gelebilir.

Yeni yağ temiz midir?

Hidrolik sıvısının yeni olması temiz olduğu anlamına gelmez. Birçok sıvı nakliye sırasında kontaminasyona maruz kalır, bu nedenle birçok üretici yeni sıvıyı bir sisteme koymadan önce filtrelemeyi önerir.

Filtre arabaları da sisteme yeni sıvı vermek için kullanılıyor.  Deneyimlerden, filtrasyonun bozulması durumunda sistemin bozulacağını biliyoruz. Doğru filtreleme bir yatırımdır ve çevrimdışı filtrasyon söz konusu yatırım için güvenlik sağlar.

Bir kontaminasyon sensörü ile donatılmış böbrek döngüsü sistemleri de norm haline geliyor. Bu, kullanıcıların ekipmanlarının hizmet ömrünü uzatmasına yardımcı olur.

Kirlenme seviyenizi keşfedin

Gerçek sıvı temizliğini ölçme ihtiyacı daha önemli hale geldi. Portatif kontaminasyon sensörleri bir çözüm sağlarken, müşteriler bir kontaminasyon sensörünün araba veya böbrek döngü sistemi ile kombinasyonunu severler. Entegre bir kontaminasyon sensörüne sahip filtre arabalarında ve böbrek döngüsü sistemlerinde bir artış görüldü. Bazı sistemler hedef ISO kodlarına ulaşıldığında ve bakım kayıtları için veri toplamada otomatik kapanmaya izin verir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.