HPU Tasarımım İçin En İyi Hidrolik Pompa Türü Hangisidir?

0

Güç üniteniz için seçtiğiniz hidrolik pompa türü, HPU yapısının doğasını etkiler. Pompa seçimi maliyet, karmaşıklık ve performansa dayanır. Üç ana hidrolik pompa türü vardır: dişli pompa, Paletli pompa ve pistonlu pompa. Bunun Dışında da daha az yaygın olan pompalarda vardır fakat biz şimdilik şu üç tür hidrolik pompa üzerinde yoğunlaşacağız.

Dişli pompalar ekonomiktir, ancak verimlilik aralığının düşük ucundadır. Güvenilir ve dayanıklıdırlar, ancak verimlilik zamanla düşme eğilimindedir. Bir pompanın görevi, gelen mekanik enerjiyi hidrolik enerjiye dönüştürmektir ve daha verimli bir şekilde, daha küçük bir motor seçmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla verimlilik zaman içinde paradan tasarruf etmenizi sağlar. Geleneksel düz dişli pompalar ortalama% 80 verimlilik demektir, yani 10 beygir gücü giriş size 8 hidrolik beygir gücü sağlayacaktır.

Dişli pompaların avantajları ekonomik, güvenilir, kurulumu kolay olmasıdır. Dişli Pompa dezavantajları ise verimsiz, gürültülü olmalarıdır. Verimsiz derken uzun yıllar kullanımı düşük ihtimaldir.

Paletli pompalar dişli ve pistonlu pompalar arasında bir kalite ve verimlilikte bulunur. Dişli pompalardan daha verimlidir, ancak pistonlu pompalar kadar verimli değildirler. Paletli pompalar sessizdir ve endüstriyel uygulamalar için popülerdir. Basınç dengelemesi, yük algılama ve deplasman kontrolü gibi sayısız kontrol seçenekleriyle de mevcuttur. Bununla birlikte, paletli pompalar tipik olarak yüksek basınçlı devreleri idare edemezler.

Paletli pompaların avantajları sessiz, orta derecede verimli, birçok kontrol seçeneğinin bulunması iken Paletli pompa dezavantajları ise düşük basınçlı olmasıdır.

Pistonlu pompalar ürün yelpazesinin en kaliteli ve en verimli olanıdır. Çok yüksek basınç kapasitesine sahiptirler ve basınç telafisi, yük algılama, servo kontrol, beygir gücü kontrolü vb. Gibi bir çok kontrol yöntemlerine sahiptirler. bazı tasarımlar% 95 verimlilik sağlayabilir, bu sayede ana taşıyıcıdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu pompaların dezavantajı, hem ilk yatırım hem de servis ve onarım için maliyettir.

Pistonlu pompaların avantajları verimli, yüksek basınç, birçok kontrol seçeneğinin olası iken Pistonlu pompa dezavantajları ise maliyetli, karmaşık, gürültülü olmas

Leave A Reply

Your email address will not be published.