Hidrolik Pompa

Kawasaki Hidrolik Pompalar

Kawasaki hidrolik pompalar alanında dünyada oldukça etkili ve hakim konumda. Ürettiği ağır iş makinalarıyla ön plana çıkan marka, bu alandaki etkinliği ile de yedek parça üreticilerine de büyük bir alan açmaktadır. Ağır iş makinalarında kullanılan özellikle en çok bakım ve yedek parça gereksinimi duyulan hidrolik pompalar hem ücret olarak hemde dayanıklılık bakımından müşteriler tarafından tercih sebebi olmaktadır..

Lastik tekerlekli iş makinalarında kullanılan hidrolik pompalar, şanzıman pompalar, ve dreksiyon pompaları en çok ihtiyaç duyulan yedek parça sınıfındadır. Bu pompalar daha önceki makalelerimiz de teknik özelliklerini belirttiğimiz üzere iş makinalarında çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Özelliklle yağlama sistemlerinden hidrolik sistemlere ve fanlara kadar bir çok bölümde kullanılan bu pompalar, aslına bakarsanız iş makinalarının kalbi gibi düşünebilirsiniz.

İşte bu noktada hidrolik pompalar önemi bakımından ön plana çıkması fiyatını da etkilemektedir. orjinal parçaları yani firmanın kendi imal ettiği pompalar elbette dayanıklı olmaktadır ama fiyatı da bir o kadar yüksek olmaktadır.

Özellikle Fiyatının çok yüksek olmasından dolayı iş makinaları sahipleri alternatif üreticilere yönlenmektedir. Orjinali ile muadili arasında yaklasık 4 katı fiyatın olması bunda ana sebep olarak karşımıza çıkıyor. Elbette orjinal ürün daha dayanıklı oluyor ama İş makinası eski bir makina ise ürünün orjinal olması da çok anlam taşımıyor. Niye mi? Çünkü eski makina olmasından kaynaklı farklı sistemlerindeki arızalar sebebiyle yeni alınmış orjinal pompanın kendisini harakiri yapmasına sebep oluyor.

Peki iş makinası sahipleri neden muadil tercih ediyor?

Muadil tercih etmelerindeki en önemli etken tabi ki Fiyat. 2. si ise yüksek meblağlar ödeyipte alınan orjinal pompaların farklı sitemlerdeki arızalardan kaynaklı olarak pert olma ihtimalidir.

Kawasaki Hidrolik pompalar muadil olarak üreten firmalar ülkemizde de mevcut. Bazı firmalar büyük çapta bu işi yaparken bazı firmalar ise sipariş üzerine çalışmakta veya orta ölçekte üretim yapmaktadır.

Bu firmalar sadece hidrolik pompa üretimi yapmıyor. Aynı zamanda çeşitli hidrolik pompa, şanzıman pompası, direksiyon pompası gibi pompaların farklı çeşitlerini üretmektedir.

Hidrolik pompa çeşitleri ile ilgili makalemizi de ayrıca okuyabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Makaleler

To Top