Minyatür Pnömatik Nedir?

0

Bazen hassas pnömatik olarak adlandırılan minyatür pnömatik , hafif ve orta hizmet uygulamalarında ve düşük-orta basınç aralıklarında amaçlanan kullanım için minyatürleştirilmiş bir dizi pnömatik bileşeni kapsar. Bu sistemlerde boyut ve ağırlık kısıtlamaları geçerlidir veya daha yaygın olarak hassasiyet ihtiyacı yüksektir. Minyatür pnömatik uygulamalarda 20 psi’lik sistem basınçları duyulmamış bir şey değildir.

Minyatür pnömatik, tıbbi / dental aletler, test ekipmanları, analitik, farmasötikler, eğlence / animatronik, yarı iletken, HVAC sistemleri, havacılık, kuyu içi yağ araçları, makine aletleri, mürekkep püskürtmeli baskı ve proses kontrol sistemlerinde kullanılmıştır. Minyatür Pnömatik ürünler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi küçültülmüş parçaları kapsar: Valfler, silindir, bağlantı parçaları, manifoldlar ve borular. Nozullar ve ekranlar gibi özel bileşenler de zaman zaman görülür.

Örneğin, tıbbi ekipmanın evrimi hastane ortamının ötesine, evde bakım ve ayaktan tedavi ortamlarına doğru genişledi. Bu, geleneksel sabit ekipmanın taşınabilir, pille çalışan varyantlarını daha çekici hale getirdi. Günümüz kültüründe, güvenilir ve yenilikçi ürünlere sürekli talep, şirketleri yeni ve daha ileri teknolojiyi daha küçük paketlere entegre etmeye zorlamaktadır.

Manyetik olarak mandallı bir solenoid valf, geçmişte geleneksel, daha yüksek güçlü valflerin kullanıldığı uygulamalarda güç tüketimini azaltmak için uygundur. Bu tip tasarım, taşınabilir oksijen dağıtım sistemleri, çevresel gaz örnekleyicileri ve diğer OEM akış değiştirme cihazları gibi kompakt, pille çalışan pnömatik aletler için uygundur.

Benzer şekilde, uygun şekilde tasarlanmış minyatür solenoid valfler, çalıştırma gürültüsünü azaltarak hasta konforunu artırabilir. Tipik bir solenoid valf, enerji verildiğinde, hareketli armatürün ve sabit çekirdeğin metalden metale temasından kaynaklanan doğal bir tıklama sesine sahiptir. Bazı minyatür pnömatiklerde bulunan daha sessiz operasyonel tasarım, ses seviyelerini büyük ölçüde düşürmek için sözde fısıltı teknolojisini kullanır. Bu valfler, diyaliz makineleri, hasta monitörleri, vantilatörler / respiratörler ve diğer yatak başı tıbbi cihazlar gibi gaz veya hava akan tıbbi uygulamalar için kullanılır.

Şu anda mevcut olan minyatür akışkan gücü bileşenlerinin seçimi aşağıdakileri içerir.

Tapalar, kritik uygulamalar için delinmiş delikleri kapatmak için en başarılı yöntemdir. Kalıcı sızdırmaz contaların gerekli olduğu yerlerde 100 milyondan fazla kullanılıyor.

Kısıtlayıcılar küçük boyuta, hassas performansa ve uzun ömre sahiptir. Tek delikli ve çok delikli modeller geniş bir kısıtlama yelpazesini kapsar ve özel gereksinimleri karşılayacak şekilde özelleştirilebilir.

Kısıtlayıcı çek valfler, yönlü akış kontrolleri ve sabit akış valfleri dahil akış kontrolleri, birçok uygulamaya uyacak geniş bir boyut yelpazesinde mevcuttur.

Güvenlik ekranları, hidrolik bileşenleri kirlenmeden korur. Üreticiler orta ve yüksek basınçlı kazınmış ekranlar sunar; özel gereksinimleri karşılamak için özelleştirilebilirler.

Pilotaj solenoid valfleri, havacılık hidrolik ve yakıt sistemlerinde, yağlı alet uygulamalarında ve diğer zorlu yüksek basınç uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bunlar, yer ve ağırlık tasarrufunun yanı sıra güç tüketimi açısından da kritiktir.

Basınç bileşenleri, basınç geçişlerini sönümlemek için minyatür sınırlayıcılar, ayarlanabilir titreşim damperleri ve minyatür pasif tepe basınç kaydedicileri içerir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.